Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Zaginiony symbol

Zaginiony symbol

Sep. 16, 2021
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 16, 2021

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć Zaginiony symbol serial online?

Zaginiony symbol opowiada o profesorze Robercie Langdonie (Ashley Zukerman), który musi rozwiązać zabójczą zagadkę, aby uratować swojego mentora i odkryć globalną konspirację. Historia rozgrywa się po wydarzeniach z Kodu da Vinci. Ashley Zukerman to nie Tom Hanks, a siłą rzeczy będziemy porównywać obu Langdonów, a tutaj małoekranowy nie wypada korzystnie. Teoretycznie wszystkie klocki są na swoim miejscu, jest wiarygodny w mówieniu o symbolach, ale brakuje mu zarazem większej energii. Wręcz ten Langdon zbyt często sprawia wrażenie nudziarza bez charyzmy niż postaci, która ma ciągnąć ten serial. Nie zrozumcie mnie źle, ten Robert Langdon jest zasadniczo w porządku, wzbudza sympatię, ale po takiej postaci można i trzeba oczekiwać więcej. Wydaje się, że na tym etapie serialu jego ekspozycja nie wystarczająco dobrze nakreśla jego charakter. Być może Zukerman złapie wiatr w żagle, ale na razie jest co najwyżej przeciętny.

Opis serialu

Zaginiony symbol jest serialem opartym na książce Dana Browna, który opowiada jedną większą historię. Pierwszy odcinek nie sugeruje tutaj na siłę wprowadzania konwencji procedurala (sprawy rozpisane na jeden odcinek), a raczej skupienie się na adaptowaniu fabuły znanej z powieści. Wbrew pozorom nie było to tak oczywiste, bo nie raz amerykańscy producenci na siłę zmieniali i wydłużali seriale, by dłużej mogły być na ekranach.

Recenzja serialu

Serial wydaje się mieć wszystko to, czego od niego oczekujemy, znając twórczość pisarza czy inne ekranizacje. Mamy różne zagadki, szyfry i tajemnice, którymi bohater się zajmuje, stopniowo krok po kroku dochodząc do rozwiązań. Nie ma tutaj jednak żadnej nutki zaskoczenia czy jakiejś werwy. Wydaje się to banalne i za proste, co w kontekście ekranizacji Browna rzeczowo jest obecne w każdym filmie, ale tutaj jakoś bardziej jest to odczuwalne. Reżyser odcinka Dan Trachtenberg nie potrafi z tego wyciągnąć podobnej jakości, którą na solidnym poziomie pokazywał Ron Howard (wyższym w Kodzie da Vinci). Każdy aspekt jest przewidywalny, oczywisty i zwyczajny. To sprawia, że oglądaniu przygód Roberta Langdona towarzyszy takie specyficzne uczucie niedosytu i świadomość, że wszystko jest pospolite i przeciętne. A to ma wpływ na odbiór, bo nic tutaj nie porywa, nie wywołuje emocji ani nie dostarcza oczekiwanych wrażeń.

Zaginiony symbol serial online cda zalukaj za darmo

Zaginiony symbol
Zaginiony symbol
Zaginiony symbol
Oryginalny tytuł Dan Brown's The Lost Symbol
Oceny z TMDb 8.4 7 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 16, 2021
Data ostatniej emisji Sep. 16, 2021
Sezony 1
Odcinki 5
Średnia Długość 47 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Sex Education
Jak to się robi w Ameryce
Ścigany
Hudson i Rex
Buffy: Postrach wampirów
Trust Me
W labiryncie
Wielkie nadzieje
Hypno
Love, Victor
Brytania
The Lying Game
×