Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Upload

Upload

May. 01, 2020
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

2Sezon 2 May. 18, 2021
  • Niestety nie ma jeszcze odcinków tego sezonu
1Sezon 1 May. 01, 2020

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć Upload serial online?

Upload: Jest to romantyczna satyra science fition, której odcinki trwają po pół godziny – całość jest realizowana w formacie single-cam, a akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Tam osoby bliskie śmierci mają opcję, by przenieść się do wirtualnego świata (przy pomocy tytułowej funkcji „upload”). Główną bohaterką jest Nora, która pracuje w biurze obsługi klienta w zaświatach. Gdy przystojniak z Los Angeles ginie w wypadku samochodowym, jego dziewczyna przesyła go na stałe wprost do świata Nory. Rok 2033.

Umierających można „zuploadować” do wirtualnych hoteli prowadzonych przez sześć firm technologicznych. Nora mieszka w Brooklynie i pracuje w dziale obsługi klienta luksusowych cyfrowych zaświatów „Lakeview”. Gdy imprezowicz i programista z LA, Nathan, ginie w wypadku autonomicznego samochodu, jego dziewczyna uploaduje go własnie tam.

Recenzja serialu:

Serial od Grega Danielsa zapowiadało się bardzo dobrze szczególnie dla widzów, którzy nie mają dość oglądania różnych wizji przyszłości i satyry na coraz bardziej widoczny wpływ technologii na życie człowieka. Szybko jednak okazuje się, że serial nie jest tylko pastiszem motywów przedstawionych choćby w Czarnym lustrze, ale dokłada do dyskusji na temat humanizmu bardzo cenną cegiełkę. Dostajemy bowiem świat przedstawiony, w którym systemy wartości całkowicie zostały poplątane, różnice klasowe są jeszcze bardziej widoczne i wreszcie, człowiekowi udało się pokonać śmierć.

Oczywiście nie w dosłownym znaczeniu tych słów, ale technologia pozwoliła na przenosiny świadomości do wirtualnej rzeczywistości. Firma zajmująca się tego typu zabiegiem to ogromna korporacja, która pod płaszczykiem dobrych intencji jest gotowa łuskać dolary nawet od zmarłych. Do stworzonego przez nich nieba trafia Nathan (Robbie Amell) – przystojny, ale też bardzo utalentowany programista, którego spotyka zaskakująca śmierć. Nie ze względu na jego wiek, ale w wyniku wypadku podczas jazdy autonomicznym samochodem. Te – jak podkreślają bohaterowie serialu – nie mają w zwyczaju szwankować. Nathan zostaje w konsekwencji namówiony przez swoją dziewczynę Ingrid (Allegra Edwards) na tytułowy upload i trafia do świata Lakeview. Luksusowe niebo przypomina życie na Ziemi, nawet tutaj wymaga się wielu opłat za „przesyłane dane”. Właścicielką konta Nathana jest właśnie jego dziewczyna Ingrid, za którą ten specjalnie nie przepada.

Mimo zabawnych momentów związanych z życiem w wirtualnym niebie, mamy tutaj także zarysowaną bardzo ciekawie intrygę; usuwanie wspomnień, wielkie firmy na szczycie walczące o najmniejszy okruszek i wreszcie Anioła, dziewczynę z obsługi klienta imieniem Nora (Andy Allo), która szybko zaprzyjaźnia się z Nathanem.

Upload serial online cda zalukaj za darmo

Upload
Upload
Upload
Upload
Oryginalny tytuł Upload
Oceny z TMDb 8.3 217 głosy
Data pierwszej emisji May. 01, 2020
Data ostatniej emisji May. 01, 2020
Sezony 2
Odcinki 10
Średnia Długość 30 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Niesamowity świat Gumballa
Mr. Mayor
Gavin & Stacey
The Umbrella Academy
After M*A*S*H
Bliskie spotkania zabawnego stopnia
Prezydent z kreskówki
Ostatni okręt
Podmiejski czyściec – Suburgatory
Will & Grace
Równonoc – Equinox
iCarly
×