Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Rezydenci – The Resident

Rezydenci – The Resident

Jan. 21, 2018
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sezony i odcinki

4Sezon 4 Jan. 12, 2021
3Sezon 3 Sep. 24, 2019
2Sezon 2 Sep. 24, 2018
1Sezon 1 Jan. 21, 2018

Twórca

Obsada

Matt Czuchry isConrad Hawkins
Conrad Hawkins
Manish Dayal isDevon Pravesh
Devon Pravesh
Emily VanCamp isNicolette 'Nic' Nevin
Nicolette 'Nic' Nevin
Bruce Greenwood isRandolph Bell
Randolph Bell

Opis

Gdzie obejrzeć serial Rezydenci – The Resident online?

Fabuła serialu pt.: Rezydenci – The Resident skupia się na młodym lekarzu, który zaczyna pracę pod okiem starszego pracownika, który wydaje się wspaniałym człowiekiem, ale okazuje się psychopatą. Serial opowiada historię Devona Pravesha, młodego, idealistycznego lekarza, który rozpoczyna swój pierwszy dzień rezydentury w szpitalu. Tam znajdzie się pod nadzorem, genialnego lekarza, Conrada Hawkinsa, który nie zwraca uwagi na to co dobre, a co złe w nowoczesnej medycynie.

Recenzja serialu:

Pamiętacie, jak w pierwszym sezonie The Resident przychodzący do szpitala Devon nie mógł pogodzić się z otaczającą rzeczywistością? Jak zszokowany był podejściem Conrada do wielu kwestii, jak bardzo nie mógł pogodzić się z tym, że nie każdego pacjenta da się uratować… Minęło jednak sporo czasu i wszystko w nim samym zdążyło się zupełnie zmienić – 2. odcinek nowego sezonu ma za zadanie zilustrować to, jak długą drogę przebyli bohaterowie od poprzedniej serii i w jakim miejscu znajduje się obecnie każdy z nich.

Po bieżącym epizodzie możemy zatem spodziewać się głównie refleksji aniżeli akcji bieżącej – tempo i poziom napięcia trochę na tym tracą, ale przynajmniej ma się to poczucie, że to chwilowe zwolnienie jest całej fabule potrzebne.

Już na początku odcinka poznajemy nową grupę stażystów, z którą musi zmierzyć się Devon. To zabawne, bo jeszcze przed chwilą to on był na ich miejscu – teraz jednak, jako sprawdzony weteran szpitala, może dyrygować młodszymi i przekazywać im to, czego sam przez ten czas się nauczył. Przez większość czasu ekranowego Devon włóczy się zatem korytarzami, a za nim krok w krok podąża grupa studentów pilnie robiących notatki – nie da się ukryć, Manish Dayal nie miał w tym odcinku zbyt wiele do zagrania.

Jednak to, jak ważne było właśnie takie a nie inne rozpisanie jego postaci, uzmysłowiła mi konkretna scena – ta, w której przerażony stażysta patrzy na krytyczny przypadek medyczny, a Devon w tym samym czasie wydaje się tym kompletnie niewzruszony. Przez moment widać na jego twarzy głębokie zastanowienie – zapewne on sam doszedł do tych wniosków, do których doszli i widzowie. Praca w szpitalu pozbawia ludzi jakiejkolwiek głębszej wrażliwości i choć kiedyś Devonowi mogło wydawać się, że może przenosić góry, dziś jest już pogodzony z tym, że ludzie umierają na jego rękach. Sam pomysł na poruszenie tego wątku wydaje się ciekawy i jednocześnie dość intrygujący – może być to dobry punkt wyjścia także do późniejszych zdarzeń. W końcu gdyby znikająca wrażliwość Devona nie miała mieć żadnego znaczenia dla rozwoju fabuły, twórcy raczej w ogóle nie decydowaliby się na refleksyjne uziemienie go ze stażystami i odsunięcie od działania.

Rezydenci - The Resident serial online cda zalukaj za darmo

Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Rezydenci – The Resident
Oryginalny tytuł The Resident
Oceny z TMDb 8.3 353 głosy
Data pierwszej emisji Jan. 21, 2018
Data ostatniej emisji Apr. 07, 2020
Sezony 3
Odcinki 57
Średnia Długość 42 minut
Udostępniono3

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Franklin i Bash
Londyńczycy
666 Park Avenue
Torchwood
Magda M.
Luke Cage
Królowa jednej nocy
The Kominsky Method
Sanktuarium zła
Miłosne potyczki
Segundo Sol
The Originals
×