Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!

Osiecka

Osiecka

Nov. 30, 2020
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Nov. 30, 2020

Twórca

Twórca

Obsada

Opis

Gdzie obejrzeć serial Osiecka online za darmo?

Osiecka: jest to serial przedstawiający życie Agnieszki Osieckiej, znakomitej polskiej poetki i twórczyni niezliczonej liczby tekstów piosenek, które wykonywały później gwiazdy polskiej estrady.

Produkcja ma przedstawiać czterdzieści lat życia Osieckiej na tle zmieniających się realiów historycznych. W poetkę wcielą się dwie aktorki – Eliza Rycembel, znana m.in. z roli w nominowanym do Oscara filmie Boże Ciało, oraz Magdalena Popławska, znana m.in. z serialu Pakt.

Agnieszka Osiecka była osobą wielu talentów. Odnosiła sukcesy jako poetka, dziennikarka, autorka tekstów piosenek, reżyserka i pisarka. Po śmierci w 1997 roku jej teksty zyskiwały na popularności i do dzisiaj są bardzo mocno cenione przez zarówno odbiorców jak i ekspertów. Wiemy też, że wiodła bardzo interesujące życie prywatne.

Fabuła i obsada serialu:

Telewizja Polska bez dwóch zdań przoduje, jeśli chodzi o seriale kostiumowe, historyczne czy biograficzne. Przykładowo w 2012 roku stacja emitowała serial Anna German opowiadający o losach legendarnej wokalistki. W 2017 roku Telewizja Polska rozpoczęła z kolei pracę o innej polskiej artystce – Agnieszce Osieckiej. Emisja serialu o poetce została zaplanowana na wiosnę 2020 roku.

Telewizja Polska musi przewidywać, że serial o Agnieszce Osieckiej okaże się dużym sukcesem. Produkcja dostała bowiem bardzo dobrą porę emisji – odcinki można oglądać w piątki o 20:35, począwszy od 6 marca. Serial będzie dostępny także online na naszej platformie. Serial liczy w sumie 13 odcinków. Jak na razie nie wiadomo, czy planowany jest drugi sezon.

W serialu grają także m.in.: Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Mariusz Kiljan, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Karolina Piechota. Agnieszka Osiecka urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Jest autorką ok. 2000 piosenek, które zostały zawarte w licznych tomach. Osiecka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Poetka zmarła w 1997 roku.

Osiecka serial online cda zalukaj za darmo

 

Osiecka
Oryginalny tytuł Osiecka
Oceny z TMDb 10.0 125,275 głosy
Data pierwszej emisji Nov. 30, 2020
Data ostatniej emisji Nov. 30, 2020
Średnia Długość 60 minut
Udostępniono1

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Mob City
Battlestar Galactica: Razor Flashbacks
Rita
Tajemnice Majorki – The Mallorca Files
Zabójcza Broń
Colony
Pete kombinator
Fauda
Przyjaciele
Quo vadis?
Ania, nie Anna
Facet na święta
×