Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Młody Wallander – Young Wallander

Młody Wallander – Young Wallander

Sep. 01, 0202
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 03, 2020

Twórca

Twórca

Obsada

Opis

Nieważne, czy Kurt Wallander ma dla Was twarz Rolfa Lassgårda, Kristera Henrikssona czy Kennetha Branagha, jeśli lubicie nordic noir, z całą pewnością gdzieś zetknęliście z depresyjnym detektywem rodem z Ystad. Bohater cyklu powieści Henninga Mankella, od których zaczął się boom na skandynawskie kryminały, doczekał się na przestrzeni lat kilku ekranowych wcieleń, a wkrótce przyjdzie pora na następne. Tym razem w netfliksowym wydaniu.

Nie oczekujcie jednak kolejnego podejścia do tych samych historii. Zamówiony przez Netfliksa serial ma nam przedstawić znacznie młodszą wersję bohatera, co zresztą wyjaśnia sam tytuł – „Young Wallander”. W sześcioodcinkowej produkcji zobaczymy Kurta Wallandera jako świeżo upieczonego policjanta, który właśnie zajmuje się swoją pierwszą sprawą, ale i tutaj jest pewien haczyk. Akcja ma się bowiem rozgrywać współcześnie, czyli mowa raczej o reboocie niż prequelu.

Z jednej strony szkoda, bo chętnie zobaczylibyśmy Wallandera w historii rodem z lat 70. (akcja oryginału toczyła się w latach 90.), ale z drugiej współczesna otoczka daje twórcom całe mnóstwo możliwości. O ile oczywiście zachowają ducha twórczości Mankella, który w swoich książkach łączył kryminał z opowieścią o przemianach w społeczeństwie.

Podstawową sprawą będzie jednak rzecz jasna podejście do głównego bohatera. Ile zatem będzie znanego Kurta w „Młodym Wallanderze”? Na razie możemy zgadywać. W netfliksowym oświadczeniu czytamy tylko, że serial skupi się na wydarzeniach, które ukształtowały bohatera zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym.

Oceny z TMDb 10 1,124 głosy
Data pierwszej emisji Sep. 01, 0202
Data ostatniej emisji Sep. 01, 2020
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Kryminalni
All Rise
Dziewczyny
Sex Education
Naznaczeni
Strażnik Teksasu
Nasze matki, nasi ojcowie
Öğrenci Evi
The Brave
Dziki Bill
Kingdom
Głos serca
×