Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!

Lupin

Lupin

Jan. 08, 2021
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 08, 2021

Twórca

George Kay
Twórca

Obsada

Omar Sy isAssane Diop
Assane Diop
Hervé Pierre isHubert Pellegrini
Hubert Pellegrini
Nicole Garcia isAnne Pellegrini
Anne Pellegrini
Clotilde Hesme isJuliette Pellegrini
Juliette Pellegrini
Soufiane Guerrab isYoussef Guedira
Youssef Guedira
Fargass Assandé isBabakar Diop
Babakar Diop

Opis

Gdzie obejrzeć Lupin serial online?

Lupin jest najnowszą francuską produkcją Netflixa opowiadającą historię Assane’a Diopa. Ten, zainspirowany przygodami Arsène’a Lupina, prowadzi życie „złodzieja gentelmena” i obmyśla plan zemsty na bogatej rodzinie, którą obwinia za śmierć swojego ojca. Nie jest to jednak dosłowna ekranizacja przygód Lupina – postaci pierwotnie stworzonej przez pisarza Maurice’a Leblanca. Zainspirowany przygodami Arsène’a Lupina złodziej gentleman Assane Diop obmyśla zemstę na zamożnej rodzinie, która wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu.

Recenzja serialu:

Po pierwszym odcinku nie wiemy, czego spodziewać się po następnych. Wyżej wspomniana kradzież wydaje się być materiałem na cały serial. Okazuje się jednak tylko zwinnym motywem, który ma zaciekawić widza postacią Diopa. Fabuła ma swój widoczny zarys już w drugim odcinku, a my dzięki przeplatanej akcji ze współczesnego Paryża i z dzieciństwa Assane’a Diopa, poznajemy dokładniej jego plan i motywy. Trzeba przyznać, że po tak widowiskowym pierwszym odcinku widz nie ma innego wyboru, jak tylko obejrzeć cały serial do końca. Netflix w sprytny sposób zachęca do tego faktem, że produkcja ma tylko pięć odcinków. W tak krótkim (na pierwszy rzut oka) czasie dostajemy masę przygód, sztuczek oraz niuansów spowodowanych przez głównego bohatera. Można stwierdzić więc, że serial jest zgrabną adaptacją kultowej francuskiej postaci. Różnica jest taka, że nasz bohater nie jest tytułowym Lupinem, tylko się nim staje, naśladując poczynania fikcyjnego mentora.

Niestety, jak to często bywa w przypadku opowiadań o iluzjonistach – czy w tym wypadku o przebiegłym włamywaczu – serial jest bardzo naciągany. Pierwsze wybryki głównego bohatera imponują, lecz po dziesiątym, bezbłędnie odegranym przekręcie, iluzja pryska. Szybko odnosimy wrażenie, że Diopowi wszystko się udaje i niemożliwym jest, by choć raz nie powinęła mu się nóżka. Owszem, sztuczki Assane’a są ciekawe, błyskotliwe i sprytnie wykonane, lecz każdy z nas wie, że większość z tych przekrętów nie mogłaby mieć miejsca w prawdziwym życiu. Dopóki patrzymy na serial jako na coś totalnie fantastycznego, taka konwencja nie będzie nas boleć. Sęk w tym, że takie elementy jak rodzina Diopa, współczesny Paryż czy inspiracja bohatera przygodami Lupina wskazują, że dzieje się to w prawdziwym świecie. A jak wiadomo, nikt nie jest idealny.

Lupin serial online cda zalukaj za darmo

Lupin
Lupin
Lupin
Lupin
Lupin
Lupin
Oryginalny tytuł Lupin
Oceny z TMDb 8.1 254 głosy
Data pierwszej emisji Jan. 08, 2021
Data ostatniej emisji Jan. 08, 2021
Sezony 1
Odcinki 5
Średnia Długość 48 minut
Udostępniono1

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Przekraczając granice
Glina
Naznaczeni
Korzenie
Ojciec Brown
Maski szpiega – Legends
Zaginiony – The Missing
An Klondike
Zostań przy mnie – Stay Close
Elementary
Punkt krytyczny – Flashpoint
Amazing Stories
×