Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Jan. 23, 2021
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 23, 2021

Twórca

Twórca

Obsada

Piotr Trojan isTomasz Komenda
Tomasz Komenda

Zwiastun

Opis

Gdzie obejrzeć 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy serial online?

Serial 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy stanowi rozszerzoną wersję filmu pod tym samym tytułem. Pokazuje on wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy, ale też pozwala bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu, oraz relacje rodzinne – to one pozwoliły skazanemu przetrwać największe piekło.

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Fabuła i obsada serialu:

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, który za swoją kreację został uhonorowany nagrodą w Gdyni. W wyśmienitej obsadzie aktorskiej zobaczymy również, m.in.: Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Różczkę i Dariusza Chojnackiego.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, wynika, że dwa pierwsze odcinki serialu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy trafią do biblioteki Playera już w niedzielę 24 stycznia. Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej. Kolejne publikowane będą co tydzień.

Jakie wątki nieobecne w kinie znajdziemy w serialu? Twórcy zapewniają, że produkcja została wzbogacona między innymi o dodatkowe sceny ukazujące relację Tomka Komendy z matką czy rozwinięcie wątku śledztwa prowadzonego przez Remigiusza Korejwo granego przez Dariusza Chojnackiego.

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka, zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, twórcy popularnego serialu Odwróceni. Ojcowie i córki. Obraz został okrzyknięty najlepszym debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2020 roku oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage. Zgarnął też nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie, a Jan Holoubek znajduje się w gronie nominowanych do Paszportów Polityki.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy serial online cda zalukaj

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Oryginalny tytuł 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Data pierwszej emisji Jan. 23, 2021
Data ostatniej emisji Feb. 06, 2021
Sezony 1
Odcinki 4
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Miłosne potyczki
Forever
1920. Wojna i miłość
Próba niewinności
Marvel: Cloak i Dagger
Halt and Catch Fire
Bunt!
Katy Keene
District 31
Sanditon
Chance
Zagubiona tożsamość
×