Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!


Kryptonim Polska Film Online.

Obecnie oglądających: 348Kryptonim Polska

Kryptonim Polska

Jak rozśmieszyć cały krajSep. 02, 2022Unknown97 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępniono0

WYSZUKIWARKI FILMOWE

Jaki problem chcesz zgłosić?

Opis

Gdzie obejrzeć Kryptonim Polska film online?

Kryptonim Polska: Podczas wizyty w barze z kolegami ze Związku Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), lewicową aktywistkę na ostatnim roku studiów na jednej z warszawskich uczelni, która wróciła do rodzinnego Białegostoku po rozstaniu ze zdradzającym ją partnerem. O jej poglądach chłopak dowiaduje się dopiero z czasem i zaczyna mieć coraz większe wątpliwości odnośnie tego, jakie wartości są mu bliższe. Między parą bohaterów zawiązuje się dość sztampowo poprowadzony romans, ale wątek miłosny zdecydowanie nie jest w tej produkcji najważniejszy. Na pierwszy plan wychodzi bowiem w oczywisty sposób inspirowana ONR-em organizacja.

Fabuła filmu

Głównym bohaterem komedii jest mieszkający w Białymstoku Staszek, należący do Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej. Choć sam nie jest zradykalizowany, to jednak wypełnia rozkazy przewodzącego grupie lidera Romana (Borys Szyc). Los sprawia, że na jednej z akcji patriotycznych poznaje Polę, lewicową aktywistkę, będącą świeżo po rozstaniu z Kajetanem (Antoni Królikowski). Staszek postanawia ukryć przed dziewczyną, iż jest członkiem ZMR, a ich zakazana miłość doprowadzi do wielu zaskakujących wydarzeń i finału.

Recenzja filmu

Chociaż humor prezentowany w pełnometrażowym debiucie Piotra Kumika momentami szura po dnie, a większość prezentowanej fabuły to po prostu opakowane w ramy komedii wydarzenia z ostatnich lat w Polsce, to nie można mu odmówić celności niektórych spostrzeżeń. Neonaziści w Kryptonimie Polska działają legalnie i rosną w siłę pod cichym przyzwoleniem władzy i kościoła, czasem wręcz otrzymując od nich wsparcie materialne, a używając wzniosłych i okrągłych słów o chrześcijańskich wartościach i patriotyzmie, udaje im się bez konsekwencji łamać artykuły kodeksu karnego. Jednocześnie dla wielu młodych chłopców, rozczarowanych propozycjami liberałów (których reprezentuje tu szef Staszka) i czujących się atakowanych przez moralizującą lewicę, właśnie te radykalne organizacje wydają się najbardziej otwartą na takich jak oni opcją, w której szukają wzorców, czego owocem może być radykalizacja poglądów bardzo umiarkowanej w swoich przekonaniach młodzieży.

Kryptonim Polska film online cda zalukaj za darmo

Oryginalny tytuł Kryptonim Polska
Oceny z IMDb 5.9 73 głosy
Oceny z TMDb 8 1 głosy

Komentarze

294 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Tytuły które mogą Ci się spodobać

Me Time
Od szeptu w krzyk
Buffaloed
Le papillon
Forever Mine
Christmas Jars
El Infierno
Mucize
Niespokojny
Our Relations
Marmaduke
Mail Order Bride
×